Apie konkursą

Tie, kas pasiekia didžių dalykų, nebijo leistis į nuotykius.

Šarlis Luji Monteskje

Tradiciškai, jau 16-us metus kviečiame uostamiesčio gyventojus išrinkti labiausiai nusipelniusią miestui ir jo žmonėms klaipėdietę. Nepabijoti leistis į neeilinių, itin įkvepiančių asmenybių ieškojimus. Šie rinkimai skatina visuomenę atkreipti dėmesį į miesto moteris kaip pilietes bei visuomenininkes. Išreikšti savo nuomonę siūlant, jų akimis, verčiausią pretendentę.

Metų klaipėdietė – tai moteris, išsiskirianti savo tikslais, pasiekimais ir darbais. Tikinti žmonėmis ir Klaipėda. Matanti prasmę smulkmenose ir lyg švyturys nurodanti kelią ieškantiems.

Garbingas apdovanojimas suteikiamas už kilnius darbus miesto labui bei jo žmonėms. Metų klaipėdietė paskelbiama ir pagerbiama šventiniame vakare, minint Tarptautinę moters dieną.

Laimėtojomis jau yra tapusios: sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ vadovė Skaistutė Idzelevičienė, Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė, mokytoja, parolimpinių varžybų laimėtoja Aldona Grigaliūnienė, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, buvusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, trijų mirusios draugės dukrų globėja tapusi Žaneta Norkuvienė, Klaipėdos pilies džiazo festivalio prezidentė bei filantropė Inga Grubliauskienė, Socialinių problemų sprendimų asociacijos bei Klaipėdos apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Nijolė Hansen, verslininkė ir filantropė Loreta Bosienė, juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago, dokumentinių filmų kūrėja bei filantropė Dalia Kanclerytė, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ vadovė Janina Tulabienė, Onkologijos centro įkūrėja Aldona Kerpytė, Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja dermatologė Jolanta Česienė ir gyvūnų prieglaudos „Būk mano draugas“ direktorė Galina Kučinskienė.

Renginį „Metų klaipėdietė“ globoja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.